از چه زمانی می توانید با نوزاد سفر هوایی بروید؟

بر اساس قوانین شرکت های هواپیمایی نوزادان از 10 روزگی به بعد می توانند به سفر هوایی بروند اما برای مسافرت نوزاد با هواپیما عجله نکنید. بسیاری از متخصصان کودک توصیه می کنند کودکان زیر یک و نیم ماه سوار هواپیما نشوند چون داخل هواپیما به علت شلوغی میکروب های مختلفی وجود دارد و سیستم ایمنی بدن نوزادان خیلی حساس هستند. مادر هم در طول ماه اول پس از زایمان به استراحت و بازسازی قوای جسمی نیاز دارد.

هنگام رزرو بلیت بگویید که نوزادی همراه دارید

زمان گرفتن بلیت حتماً اعلام کنید که نوزاد همراه دارید. این مسئله هم روی پول بلیت تأثیر خواهد داشت و هم در اغلب پروازهای خارجی وجود نوزاد باعث می شود صندلی در نقطه امن تری از هواپیما به شما داده شود. اگر انتخاب صندلی بر عهده خودتان است صندلی هایی را که در کنار راهروها و در قسمت جلوی هواپیما قرار دارند انتخاب کنید تا راحت تر بتوانید برای تعویض پوشک و شست و شوی نوزاد به دستشویی بروید و خیلی مزاحم سایر مسافرها نشوید.

زودتر به فرودگاه بروید

اگر قرار است با نوزاد سفر کنید بد نیست نیم ساعت زودتر از زمان اعلام شده (یک ساعت قبل از پرواز) به فرودگاه بروید. با این کار به خودتان این فرصت را می دهید تا در صورت بروز مشکلات اضطراری مثل تعویض پوشک، آرامش داشته باشید. تمام فرودگاه ها اتاقی به نام اتاق مادر و کودک دارند که امکانات لازم برای مراقبت از کودک مثل امکان تعویض پوشک، شیر دادن به نوزاد و خواباندن نوزاد در آن وجود دارد. قبل از پرواز سری به این اتاق بزنید.

 

چه وسایلی برای نوزاد به داخل کابین ببریم؟

در طول سفر وسایلی مثل یک دست لباس، پوشک، شیشه شیر، آب معدنی، پستانک، دستمال مرطوب، پد مخصوص تعویض پوشک، کرم، پتوی سبک، شیر خشک و آب جوشیده مورد نیاز نوزاد است. تمام وسایل را داخل ساک دستی زیپ دار به داخل کابین ببرید. در هنگام مسافرت با نوزاد با هواپیما این اجازه به شما داده می شود که 100 میلی گرم مایع، شامل شیر یا مواد غذایی کودک به داخل کابین هواپیما ببرید. البته این مایع هم شامل قوانین مربوط به تمام مایعات می شود و مأمور امنیتی باید حتماً شیر را آزمایش کند که بیش از یک ثانیه زمان نمی برد.

 

پوشک نوزاد را قبل از پرواز عوض کنید

گوش های نوزاد بسیار حساس است مراقب باشید

در زمان مسافرت نوزاد با هواپیما حواستان به گوش های کودکتان باشد. هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، تغییر فشار هوا باعث وارد آمدن فشار به گوش می شود.   بهتر است برای کم شدن فشار روی گوش نوزاد در حال خوردن شیر و یا مکیدن پستانک باشد.

 

اگر نوزاد در طول پرواز دچار گوش درد شد چه کاری انجام دهید؟

اگر در طول سفر هوایی نوزاد گوش درد گرفت، بگذارید کودک گریه کند. هرچند برای شما و مسافران ناراحت کننده است، اما گریه باعث می شود که گوش درد کودک اندکی آرام شود. می توانید از سرم نمکی بینی نوزاد استفاده کنید. این سرم در باز شدن مخاط بینی و گوش مؤثر است. البته بهتر است این کار را قبل از شروع پرواز و فرود و با تجویز پزشک، انجام دهید. می توانید در حین پرواز از قطره های گوش برای نوزاد استفاده کنید.

 

 

توصیه های ایمنی و نکات مسافرت نوزاد با هواپیما

  • تمام شرکت های هواپیمایی، هنگام پرواز کالسکه را از شما تحویل گرفته و بعد از فرود آن را به شما باز می گردانند. حتماً بر روی کالسکه کودک نام، آدرس و شماره تلفن خود را بنویسید.
  • اگر نوزاد روی پای شما نشسته است، از مهماندار بخواهید تا به شما کمربند ویژه نوزاد بدهد.
  • برای آرامش نوزاد از موسیقی استفاده کنید. برنامه های زیادی برای موبایل ها مثل برنامه Baby instant SLEEP، White Noise و غیره وجود دارند. یکی از این برنامه ها را نصب کنید و آهنگ آن را برای نوزاد پخش کنید.
 

قوانین عمومی شرکت های هواپیمایی

  • بهای بلیت خردسال در پرواز داخلی 50% و در پرواز خارجی 75% بلیت بزرگ‌سال با رزرو صندلی و بهای بلیت نوزاد 10% بلیت بزرگ‌سال بدون رزرو صندلی است.
  • طبق مقررات ایمنی پرواز مسافر بزرگ‌سال تنها می تواند یک نوزاد را با خود حمل کند. در شرایط همراهی دو نوزاد، به شرطی که نوزاد توانایی نشستن روی صندلی را داشته باشد برای یکی از آن‌ها بلیت خردسال با بهای 50% صادر خواهد شد. کودکان زیر 15 سال هم مجاز به نگهداری نوزادان نیستند.
  • قوانین و آئین نامه های بین المللی ایمنی و پزشکی، مهمانداران را از دادن غذا و دارو به کودکان، به توالت بردن آن‌ها و عوض کردن پوشکشان منع می کند.

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.